2014 Track Meets
MS = Middle School
HS = High School
C = College
M = Mix of levels


October 2013
5-6: Texas vs. the World (San Marcos - Texas State University) - M
All-Comers Meet, USATF, website / Throws Pentathlon / Decathlon



December 2013
7: Texas A&M Reveille Invitational (College Station) - C
28: Expo Explosion V - website 



January 2014
10-11: Texas A&M High School Classic (College Station) - HS -- Meet Information
11: Texas Pole Vault Roundup, 11th Annual (Joshua) - M - USATF-Sanctioned
11: University of Houston Indoor Opener (Yeoman Field House, Houston) - C
17: Arkansas-Texas Dual (Fayetteville) - C
17: Leonard Hilton Memorial (Yeoman Field House, Houston) - C
17-18: Pole Vault Summit (Reno, NV) - M -- website
17-18: Texas A&M Invitational (College Station) - C
17-18: Texas Tech Open (Lubbock) - C
18: Arkansas HS Meet (Fayetteville) - HS
18: Carl Lewis High School Invitational (Yeoman Field House, Houston) - HS
18: Great Southwest Classic Indoor Invitational (Albuquerque)
18: Sooner Invite (Norman) - C
23: Tri-Meet (Sam's Stadium, Brownsville) - HS [Hanna/Pace/Rivera]
24-25: New Mexico Cherry & Silver Invitational (Albuquerque) - C
25: Duke City All-Comers (Albuquerque) - M
25: JD Martin Invitational (Norman, OK) - C
25: Joshua Indoor Pole Vault (Joshua HS) - Coaches Letter with Registration Information
25: Texas A&M Triangular w/LSU & Texas Tech (College Station) - C
25: Zero G Elite Pole Vault Competition (Waco) - M club / college / open / masters -- www.zerogelite.weebly.com 
30: Tri-Meet (Sam's Stadium, Brownsville) - HS [Hanna/Pace/Rivera]
31: Oklahoma HS Invitational (Norman) - HS - Coaches Information
31: Arkansas Razorback Invitational (Fayetteville) - C
31 - Bill Bergen Invitational (Iowa) - C
31-1: Howie Ryan Invitational & Multi's (Yeoman Field House, Houston) - C
31-1: Masked Rider Open (Lubbock) - C



February 2014
1: New Mexico HS Open (Albuquerque) - HS
7: Americas Girls Track Meet (El Paso) - HS - FAT
7: Bobby Morrow Relays (San Benito's Bobby Morrow Stadium) - HS
7: Central Missouri Mule Relays (Warrensburg, MO) - C [West Texas A&M]
7: Clear Brook Wolverine Winter Relays (Friendswood) - HS - Handheld
7: Jefferson Boys Track Meet (El Paso) - HS - FAT
7: Oklahoma Indoor High School Track & Field Meet (Norman, OK) - HS - Coaches Information [This meet has been moved to the 14th]
7-8: Del Valle Boys/Girls Invitational (El Paso) - HS - FAT
7-8: Frank Sevigne Husker Invitational (Lincoln) - C
7-8: New Mexico Collegiate Classic (Albuquerque) - C
7-8: Texas A&M Aggie Invitational (College Station) - C
7-9:  AAU Indoor Nationals (University of Houston) - Boys Results / Girls Results
8: Air Force Indoor High School Open (USAFA, CO) - HS
8: Americas Boys Track Meet (El Paso) - HS - FAT
8: Cherry and Silver All-Comers Meet (Albuquerque, NM) - M
8: El Paso Girls Track Meet (El Paso) - HS - FAT
8: Kethan Deer Park Relays Boys Results / Girls Results (Deer Park) - HS
8: PSJA Winter Relays (Pharr) - HS
13-15: Simplot Games (Pocatello, ID) 
13: Fort Bend Ridge Point Sub-Varsity Meet Freshman Boys Results / JV Boys Results / JV Girls Results (Fort Bend) - HS
14: Calhoun Crazy Crab Relays (Port Lavaca) - HS
14: Clear Lake Invitational Boys Results / Girls Results (Clear Lake) - HS
14: Edgewood Invitational (Edgewood) - HS
14: Houston Tune Up (University of Houston) - C
14: La Feria Jim Hudson Relays / Girls Results (La Feria) - HS
1`4: Nederland Bulldog Relays / Team Scores (Nederland) - HS
14: Oklahoma Indoor High School Track & Field Meet (Norman, OK) - HS - Coaches Information
14: Richardson High School CoEd (Richardson) - HS - Contact Coach Dahlia Royal------- dahlia.royal@risd.org subject:  RHS COED or Richardson Invitational
All Varsity and Partial JV
14: San Antonio North East ISD 8 (San Antonio) - HS
14: San Antonio Northside 8 (San Antonio) - HS
14: Steve Stark Relays (Mission) - HS
14-15: Amarillo City Meet (Amarillo) - HS
14-15: Coronado Girls Relays (El Paso) - HS - FAT
14-15: El Paso High Relays (El Paso) - HS - FAT
14-15: Irvin Invitational (El Paso) - HS - FAT
14-15: Montwood Track & Field Invitational (El Paso) - HS - FAT
14-15: Red Raider Open (Lubbock) - C
14-15: Tyson Invitational (Fayetteville) - C
15: Adams State NCAA Qualifier (CO) - C [West Texas A&M]
15: Indian Ridge Quad Meet (Hanks HS, El Paso) - MS
15: Bubba Fife Relays Boys Results / Girls Results (Katy's Tompkins HS) - HS
15: CCISD Metro Relays (Corpus Christi) - HS
15: Eagle Relays (St. Thomas) - HS - FAT
15: Harlandale Invitational (Harlandale) - HS
15: Jacket Classic (Rockwall's Wilkerson Sanders Stadium) - HS - One opening available for a school that can fill VB, VG, JVB and JVG
8 TEAM MAX JV/VARSITY BOTH BOYS AND GIRLS / Contact:  WILL MCCRARY (972) 743-7705 / william.mccrary@rockwallisd.org - Handheld
15: Jerry B. Griffin Invitational, 10th Annual (Arlington) - HS - FAT
15: Liberty Panther Relays (Liberty Hill) - HS
15: LISD Invitational Track Meet (Laredo's Shirley Field) - HS - Coaches Invitation & Event Schedule
15: Mansfield Crabtree Classic Boys Results / Girls Results (Mansfield) - HS - Meet Information
15: Oak Ridge High School Track & Field Invitational (Houston Oak Ridge) - HS
15: Ram Tough Relays (Cypress Ridge) - HS
15: Rogue Track Festival I (Cedar Park HS) - HS - Contact warrenb@roguerunning.com 
rolling start schedule with the first race starting at 4pm; 800, 1600, 3200, 5K, 10K
15: Sam's Relays, 59th Annual (Sam's Stadium, Brownsville) - HS
15: San Antonio Small Schools Meet (San Antonio) - HS
15: Spaghetti Warehouse (Bryan Adams) Cougar Relays (Kincaide Stadium) - HS - Coaches Invitation - FAT
15: Spring Relays (Spring) - HS - Team Scores - FAT
15: Texas A&M Invitational (College Station) - C
15: Texas Tech Indoor High School Invitational (Lubbock) - HS - FAT
15: Trojan Invitational (Carrollton's Standridge Stadium) - HS
15: Zoe Simpson Invitational (Kingwood) - HS - FAT
16: Lions Throws Meet (Lockhart Middle School) - M - all ages, throwing events only
20: Banquette High School Relays / Girls Results (Banquette) - HS
20: Big 8 NEISD Meet (San Antonio) - HS
20: Brazos Cougar Relays (Wallis) - HS
20: Byron Nelson Bobcat Relays All-Relays Meet (Trophy Club) - HS - Contact Jason Spoor JSpoor@nisdtx.org or (817)698-5759 - Meet Information [14-team max]
20: Edna Cowboy Relays (Edna) - HS
20: Glen Rose Meet (Glen Rose) - HS
20: Guyer Wildcat Relays - Field Events / Running Events / JV (Denton) - HS
20: Industrial Cobra Relays (Vanderbilt) - HS
20: Kountze Lion Relays (Kountze) - HS
20: La Grange Leopard Relays Boys Results / Girls Results (La Grange) - HS
20: Leander Rouse Early Bird Relays Boys Results / Girls Results (Leander) - HS
20: Maverick Relays (Pearsall) - HS
20: Millsap Track & Field Meet Girls Results / Boys Results (Millsap) - HS
20: New Summerfield Tri-Meet (NSISD Athletic Complex) - HS - Contact Kent L. Willis kwillis@newsummerfieldisd.net
20: North Garland Raider Relays (Williams Stadium, Garland) - HS -  Contact Jon Card @ 214-536-3548, email jcard@garlandisd.net  (JV and Varsity - BOYS ONLY)
20: Reagan County Owl Relays Boys Results / Girls Results (Reagan County HS) - HS
20: Rosebud-Lott Cougar Relays / Girls Results (Rosebud-Lott) - HS - contact Coach Chris Bennett Head Boys Track Coach at cbennett@rlisd.org -
20: San Antonio ISD Meet (San Antonio) - HS
20: San Antonio Northside Meet (San Antonio) - HS
20: San Antonio Southwest Joe Marsh Dragon Relays (San Antonio) - HS
20: SCUC Invitational (San Antonio) - HS
21: Austin Girls Track Meet (El Paso) - HS - FAT
21: Bowie Boys Track Meet (El Paso) - HS - FAT
21: Brown Relays / Boys Team Scores / Girls Team Scores (Pasadena) - HS
21: Burkburnett Bulldog Relays (Burkburnett) - HS - Coaches Information + Event Schedule
21: Comfort Middle School Ribbons Relays (Comfort) - MS - Contact Coach Billy Nabours at billy.nabours@comfort.txed.net; limit 8 schools
21: Hamlin Long Sleeve Relays / Team Scores (Hamlin) - HS
21: HSA Quad Meet (Haltom City) - HS
21: Livingston High School Track Meet (Livingston) - HS - Contact djones2@livingstonisd.com - Varisty Boys & Girls with spots available
21: North Shore Relays Boys Results / Girls Results (Galena Park) - HS
21: Waller Invitational Boys Results / Girls Results (Waller) - HS
21-22: Frenship City Bank Tiger Relays Division 1 Girls / Division 2 Girls / Team Scores (Frenship) - HS
21-22: Javier Montes Invitational (El Paso) - HS
21-22: USA Indoor Combined Events Championships
21-22: USATF Indoor Championships (Albuquerque, NM)
21-22: Ysleta Boys / Girls Track Meet (El Paso) - HS - FAT
22: AJ Loth Relays (Fredericksburg HS) - HS - Contact Coach Dan Aldrich - daniela@fisd.org [All Relays Meet - 5-School Max: MEET IS FULL] - FAT
22: Austin Truman Wills Invitational (El Paso) - HS - FAT
22: Austin Westlake Chap Invitational / Girls Results (Austin) - HS
22: Bay City Blackcat Relays (Bay City) - HS
22: Bear Relays / Girls Results (Bastrop) - HS - Contact Coach Steven Mayberry (smayberry@bisdtx.org)
22: Ben Robertson Relays (North Mesquite) - HS
22: BISD Relays Boys Results / Girls Results (Boerne) - HS
22: Bowie Girls Relays (El Paso) - HS - FAT
22: Buffalo Relays (Marshall) - HS - Coaches Information / Event Schedule
22: Bulldawg Relays Varsity Boys Division 1 Results / Varsity Girls Division 2 Results (Copperas Cove) - HS - Contact stifflemirek@ccisd.com
22: Chisolm Trail Relays (Fort Worth) - HS
22: DeSoto Nike Invitational (DeSoto's Eagle Stadium) - HS - FAT
22: Donna Indian Nation Relays (Donna) - HS
22: Everman Bulldogs Charlie Stewart Relay Invitational / Girls Results (Everman) - HS - Contact Don Atmore datmore@eisd.org - Invitation Letter & Event Schedule
22: Fort Stockton Comanche Relays Boys Results / Girls Results (Fort Stockton) - HS
22: Frisco ISD Meet / Girls Results (Frisco) - HS
22: Gatesville Hornet Relays (Gatesville) - HS
22: Gateway Gator Relays, 5th Annual (Gateway HS, Dallas) - Coaches Invitation - handheld
22: Graham / Knowles Relays (Pine Tree) - HS
22: James Madison Relays (Houston) - HS
22: John Morris III Relays (Pearland) - HS
22: Katy Seven Lakes Relays (Katy) - HS
22: Lake Travis Relays (Austin) - HS
22: Legacy Bronco Relays (Mansfield) - HS - FAT
22: Lehman Lobo Relays (Lehman) - HS
22: McAllen ISD Track & Field Invitational (Mc Hi Stadium) - HS
22: McKinney Boyd Bronco Relays (McKinney's Poe Stadium) - HS
22: Medina Valley Panther Relays (Castroville) - HS - Handheld
22: MISD Relays (Magnolia West High School) - HS - Coaches Information - FAT
22: Mustang Relays (West Orange-Stark) - HS
22: Napoleon B. Lewis Invitational, 18th Annual (Dallas' Jesse Owens Complex) - HS - FAT
22: Notre Dame Alex Wilson Invitational (South Bend) - C
22: Odem Relays (Odem) - HS
22: Raider Nation Relays (Amarillo) - HS
22: Spring Branch Will Taylor Relays Boys Results / Girls Results (Spring Branch) - HS
22: Tarpon Relays (Port Isabel) - HS
22: Texas A&M-Kingsville Javelina Invitational (Kingsville) - HS
22: UK High School Invitational (Lexington) - HS
22: Uvalde Relays Boys Results / Girls Results (Uvalde) - HS
22: Wayland Baptist Last Chance Meet (Plainview) - HS
22: Weatherford Roo Relays (Weatherford) - HS
22: Wildcat Relays (Gregory-Portland) - HS
22: Woodlands Invitational (The Woodlands) - HS
22-23: USA Indoor Track & Field Championships
23: Brazos Valley Senior Games (College Station) - Seniors only (50+).  All normal track events plus racewalk
24: Princeton JH Invitational (Princeton) - MS
24: Tolar JH Track Meet (Tolar) - contact  coachlee@tolarisd.org - $100 / team
24-25: Sun Belt Conference Indoor Championships (Birmingham, AL) - C
25: Elysian Fields JH Track Meet (Elysian Fields) - MS - Contact T. J. Tiller at titiller@efisd.net - Max of 8 teams - Spots are still available
26: PISD Girls Meet (Pasadena) - HS
26-27: Southland Conference Indoor Championships (Birmingham, AL) - C
27: Alto Yellowjacket Relays (Alto) - HS
27: Bangs Dragon Relays (Bangs) - HS
27: Blanco Panther Relays High School Meet (Blanco) - HS
27: Brave Relays / Girls Results (Community) - HS
27: Breckenridge Buckaroos Relays / Varsity Girls / JV Boys / JV Girls (Breckenridge) - HS
27: Cardinal Relays (Columbus) - HS
27: Chilton HS Boys Results / Girls Results (Chilton) - HS
27: Deweyville Pirate Relays (Deweyville) - HS
27: Dublin Lions Relays (Dublin) - HS
27: Eagle Relays (Decatur) - HS
27: Eagle Relays (Seagraves) - HS
27: Elysian Fields HS Track Meet (Elysian Fields) - HS - Contact T. J. Tiller at titiller@efisd.net - Max of 8 teams - Spots are still available
27: Fort Worth Christian Lena Nelson Relays (Fort Worth) - HS
27: Ganado Track & Field Meet (Ganado) - HS
27: Groesbeck Invitational / Girls Results (Groesbeck) - HS
27: Ingram Tom Moore Warrior Relays (Ingram) - MS
27: Mav Relays Boys Results / Girls Results (Marshall) - HS
27: Ore City ISD Rebel Relays (Ore City) - HS - 8 teams max. Contact Jamie Salter salterj@ocisd.net (High School Meet) [Meet is full]
27: Pinkham Relays / Girls Results (DeKalb) - HS
27: PISD Boys Meet (Pasadena) - HS
27: Princeton Invitational (Princeton) - HS
27: Riesel Invitational (Riesel) - HS
27: Rogers Relays (Rogers) - HS
27: San Antonio South San Meet (San Antonio) - HS
27: Spring Hill Relay Meet (Spring Hill) - HS
27: Tolar HS Track Meet (Tolar) - HS - contact  coachlee@tolarisd.org - $100 / team
27-1: SEC Indoor Championships (College Station) - C
28: A.L. Nelson Relays (Tarkington) - HS - Contact Tbelt@tarkington.isd.esc4.net - Coaches Invitation 
28: Acuff High School Relays / Girls Results (Acuff) - HS
28: Arlington James Martin Relays (Arlington; UTA) - HS - Contact Julianne Gage at jgage@aisd.net or Tim Mays at tmays@aisd.net. - FAT
We are still in need of 1 full team (Boys and Girls JV & V Division)
28: Ballinger Bearcat Relays (Ballinger) - HS
28: Ben Davis Relays (White Settlement's Brewer HS) - HS
*Aledo High Jumper Carl Williams cleared 6' 7", not the reported 6' 2"
28: Blanco Panther Relays Middle School Meet (Blanco) - MS
28: Border Olympics (Laredo) - HS
28: Burnet Bulldog Relays / Girls Results (Burnet) - HS
28: Chapel Hill High School Bulldog Relays (Chapel Hill) - HS
28: Chapin Boys Meet (El Paso) - HS
28: Chieftain Relays (Friona) - HS
28: C.L. Hanna Gator Relays Invitational (Dickinson) - HS - Coaches Information Letter + Event Schedule
28: CSI 1 Boys / Girls (Arlington Seguin) - HS - Contact Renwick Ridgeway rridgewa@aisd.net / or Katra Ridgeway kridgewa@aisd.net / - FAT
*70 degrees with 10-15 S / SW winds down to 5-10 mph
28: Cy-Falls Golden Eagle Invitational / Girls Results (Cy-Falls) - HS
28: Dan Christie Relays (Prosper) - HS - FAT
28: Everman Invitational (Everman) - HS
28: Fort Bend Relays (Fort Bend) - HS
28: Ingram Tom Moore Warrior Relays / Team Results (Ingram) - HS
28: Killeen ISD Invitational / Girls Results (Killeen's Leo Buckley Stadium) - HS - Contact: Greg Russell (254) 415-8785 email - gregory.russell@killeenisd.org
HS Varsity, JV Boys & Girls - Coaches Invitation / Event Schedule
28: Koppers Relays / Girls Results (Somerville) - HS
28: LCISD Meet / Girls Results (Lamar Consolidated) - HS
28: McKinney Lions Relays / Girls Results (McKinney) - HS - Contact Clay Davis at cldavis@mckinneyisd.net - Varsity & JV Boys & Girls
28: Needville Invitational (Needville) - HS
28: Pantex Relays / Girls Results (Sanford-Fritch) - HS
28: Rattlesnake Relays / Boys Team Scores / Girls Varsity / Girls Team Scores (Sweetwater) - HS - Contact Jessica Withrow at Jessica.withrow@sweetwaterisd.net  
28: Rio Grande Relays / Girls Results (Sanderson) - HS - Contact Trisha Stannard tstannard@terrell.esc18.net 
28: Rio Hondo Roberto Garza Relays (Rio Hondo) - HS
28: Roby Cottonwood Relays (Roby) - HS
28: Rockdale Relays / Girls Results (Rockdale) - HS
*Collin Carter from Giddings won both the 1600m and 3200m; Today he set the school record in the 1600m with a 4:31
28: San Antonio Christian Icebreaker (San Antonio) - HS
28: Sandhills Relays (Monahans) - HS
28: Sulphur Springs Invitational (Sulphur Springs) - HS
28: Tomball Memorial Wildcat Invitational (Tomball Memorial) - HS - FAT
*Note: Angers' long jump should read 23' 4" instead of 25' 4" ... outstanding performance by Jay Bradford: 10.87 100 meters & 22.26 200 meters
28: TVS Kickoff (Fort Worth Trinity Valley School; hosted by the Oakridge School) - HS - Gold & Silver divisions
Contact Chris Marcellus at The Oakridge School at (817) 563-9765 (school), cmarcellus@theoakridgeschool.org, chrmarc@swbell.net  
28: Unicorn Relays (New Braunfels) - HS - Contact  ldatesman@nbisd.org - Coaches Information and Event Schedule  
28: Viper Relays (Austin Vandergrift) - HS
28: West of the Pecos Relays (Pecos) - HS - Contact: deprice@pbtisd.esc18.net 
28-1: American Athletic Conference Indoor Championships / Women's Results (New York) - C
28-1: Big 12 Indoor Championships (Albuquerque) - C
28-1: Burges Boys / Girls Meet (El Paso) - HS
28-1: Canyon Invitational / Girls Results (Canyon) - HS - Contact Ray Baca at rbaca@canyonisd.net - Coaches Information + Event Schedule - FAT
**Special Note:  Wheel Chair Participants(Boys 100/400) Girls Shot Put
28-1: Conference USA Indoor Championships (Birmingham, AL) - C
28-1: El Dorado Boys / Girls Meet (El Paso) - HS
28-1: Hanks Boys / Girls Meet (El Paso) - HS
28-1: Tall City Relays (Midland) - HS - Coaches Invitation 
Contact: Jeff Streun (432) 288-4040 or jeff.streun@midlandisd.net (MIDLAND BOYS) / Jeff Pair (806) 543-5701 or jeff.pair@midlandisd.net (LEE BOYS)
                      Hil Ochoa(432)770-0861 or hiochoa@midlandisd.net (MIDLAND GIRLS) / Michael Connelly(806) 3335-6404 or michael.connelly@midlandisd.net (LEE GIRLS)




March 2014
1: Bob Alpert Invitational (Duncanville) - HS - Contact Coach Dorris at ddorris@duncanvilleisd.org / Limited to 8 teams, Boys & Girls V and JV
1: Carl Norris Relays (Mesquite) - HS
1: Clay Jones Relays (Forney's City Bank Stadium) - HS - Contact Sandy Cook, Sandy.Cook@forneyisd.net - Coaches Invitation
1: Coppell Relays (Coppell) - HS - FAT
1: Doug Sibley Brahma Relays (Omaha) - HS
1: Earl Campbell / Emma Barrett Relays (John Tyler Athletic Complex) - HS - Invitation Letter
Contact Coach Elder - Cell: 469-337-8746 - Email: Torey.Elder@tylerisd.org
1: Episcoal / Lutheran South Dual (Houston) - HS
1: Floresville Jack Randall Tiger Relays (Floresville) - HS
1: Frank Hubbell Memorial Relays (Junction) - HS
1: Gator Relays, 5th Annual (Dallas Gateway Academy) - HS - Meet Information 
1: Greenhill Relays (Greenhill) - HS - FAT
1: Houston Relays (Barnett Stadium, Houston) - HS
1: Hub City Relays (Alice) - HS
1: Hutto Relays / Girls Results (Hutto) - HS
1: Lockhart Lion Invitational (Lockhart) - HS
1: Longhorn Relays (George West) - HS
1: Los Fresnos Falcon Relays (Los Fresnos) - HS
1: Mansfield Lake Ridge Eagle Relays / Girls Results (Mansfield) - HS - FAT
1: Mercedes Knights of Columbus Relays (Mercedes) - HS
1: Midway Relays (Waco) - HS - Contact Coach Wiethorn at kenneth.wiethorn@MidwayISD.org - FAT, minus the 3200
*Blaine Listach, Waco Meyer High School, goes 7-0 in the high jump
1: Ram Relays (Mineral Wells) - HS - Contact:  Jackie Harvey at 325-4408 Ext. 1209 - jharvey@mwisd.net   - FAT
1: Rio Grande Relays (Sanderson) - MS - Contact Trisha Stannard tstannard@terrell.esc18.net 
1: Rosehill Christian Quad Meet (Rosehill) - HS
1: Round Rock Invitational (Round Rock's Dragon Stadium) - HS - Meet Information (still looking for 2 teams)
1: Sam Mosely Relays (Humble) - HS - FAT
1: San Antonio East Central Meet (San Antonio) - HS
1: Santa Teresa Invitational (Santa Teresa) - HS
1: SAS Relays (St. Andrew's, Austin) - HS
1: Sherman Johnson Invitational Track & Field Meet (Sprague Stadium) - HS - Coaches Information + Event Schedule 
1: St. John's Tri-Meet (Houston) - HS
1: Strake Jesuit Crusader Relays (Houston) - HS
1: Taft Greyhound Relays (Taft) - HS
1: Texan Relays (Justin NW) - HS
1: Timber Creek Falcon Fast Relays (Keller) - HS
1: Troy Trojan Relays / Girls Results (Troy) - HS
1: Walter Heintschel Relays (Crump Stadium - new surface!) - HS
Contact Garry.Bean@aliefisd.net - Prelims and finals with special relays
1: Woodsboro Lion's Club Relays / Girls Results (Woodsboro) - HS - Contact: Tony Gonzales - email - tony_gonzales@wisd.net / phone - (361)543-4521 ext. 204
1: Wylie Chris Givens Relays (Wylie) - HS - Meet Information - Contact tony.cavalier@wylieisd.net
1: YMBL Relays (Beaumont)
1: Yoakum Tom-Tom Relays (Yoakum) - HS
1-2: Lone Star Conference Indoor Championships
3: Ferrell Wright Invitational (Alba-Golden) - JH - Contact Gary Parrish Head Track Coach Alba-Golden HS parrishg@agisd.org - Meet Information [4 divisions]
3: Maypearl JH Track Meet (Maypearl) - MS - Contact David Rodriguez @ drodriguez@maypearlisd.org or 469-261-4332
150 Per team with 4 entries per event on our brand new facilities.  5 Schools 7th/8th boys and girls divisions.  Scratch Meeting at 2:45 and Field events will start at 3:30
5: PISD Girls Meet (Pasadena) - HS
6: Anahuac Panther Relays (Anahuac) - HS
6: Anna Coyote Relays / Girls Results / Boys Team / Girls Team (Anna) - HS
6: Argyle Invitational / Girls Results / Boys Team / Girls Team (Argyle) - HS
6: Atascocita Invitational / Team Scores (Atascocitaq) - HS
6: Bandera Bulldog Nation Relays / Girls Results (Bandera) - HS
6: Bayshore Olympics (La Porte) - HS
6: Beckville High School Invitational / Girls Results (Beckville) - HS
6: Brenham Bluebonnet Relays (Brenham) - HS
6: Brush County Relays (Pleasanton) - HS
6: Bryson Track & Field Meet (Bryson) - HS
6: Clyde Golden Shoe Relays / Team Scores / JV Results (Clyde) - HS
6: Comfort High School Bobcat-Deer Relays (Comfort) - HS - Contact Coach Billy Nabours at billy.nabours@comfort.txed.net; limit 8 schools
6: Comfort Middle School Pre-Spring Break Relays (Comfort) - MS - Contact Coach Billy Nabours at billy.nabours@comfort.txed.net; limit 8 schools
6: Connally Cadet JH Relays (Waco) – JH – Contact – Aaron Sams at asams@connally.org  OR  Lisa Baucom at lbaucom@connally.org  – Meet is Full
6: Cow Pasture Relays / Girls Results (Rio Vista) - HS
6: Crystal City Javelina Relays (Crystal City) - HS
6: DeLeon Bearcat Relays / Girls Results (DeLeon) - HS
6: Dee Mackey Relays / Girls Results (Union Grove) - HS
6: Dierschke Relays (Sealy) - HS
6: Ferrell Wright Invitational (Alba-Golden) - HS - Contact Gary Parrish Head Track Coach Alba-Golden HS parrishg@agisd.org - Meet Information [3 divisions]
6: Frisco Relays (Frisco) - HS
6: Granbury Johnny Perkins Relays (Granbury) - HS
6: Hermleigh Wind Energy Relays (Hermleigh) - HS
6: Hico Tiger Relays / Girls Results (Hico) - HS
6: Katy ISD Tompkins Classic / Girls Results (Katy) - HS
6: La Vernia Bear Relays (La Vernia) - HS
6: Liberty-Eylau JH Boys Track Meet (Texarkana) - MS - Contact Drew Norwood 903-278-9702 or drew.norwood@leisd.net
6: Llano Yellowjacket Relays / Girls Results / Team Scores (Llano) - HS
6: LSA-LHN-NLC Triangular (Northland Christian, Houston) - HS
6: PISD Boys Meet (Pasadena) - HS
6: Prince of Peace Winter Warm-Up (Carrollton) - HS - FAT
6: Refugio Bobcat Relays (Refugio) - HS
6: Richardson Invitational (Richardson) - HS - Contact  Greg.guillory@risd.org - All Varsity and Partial JV 
*All times beginning with the 3200 to the Varsity 110 Hurdles were Hand Held times, not converted.  All times beginning with the 100 M Dash are FAT.
6: Rice Consolidated Raider Relays (Rice Consolidated) - HS
6: Richland Theo Rigsby Relays (Richland) - HS - Handheld
6: Salado Relays / Girls Results (Salado) - HS 
6: Santa Anna Mountaineer Relays (Santa Anna) - HS
6: Shelbyville Track & Field Meet / Girls Results / Boys Team / Girls Team (Shelbyville) - HS
6: Somerset Bulldog Relays (Somerset) - HS - Contact Rick Molina at 210-683-2828 or by email at  rick.molina@sisdk12.net. - Coaches Invitation
Varsity and JV - 6 teams - track has a brand new surface!
6: Splendora Wildcat Relays / Team Results (Splendora) - HS - Contact rpope@splendoraisd.org
*Jay Bradford (Splendora) school record Triple Jump 43’ 4  1/2”
6: Stamford Reunion Relays (Stamford) - HS
6: Tidehaven Tiger Relays (El Maton) - HS
6-8: NAIA Indoor National Championships (Geneva, Ohio) - C
7: Aldine Donaldson Relays (Smith Stadium, Houston) - HS
7: Barbers Hill Relays (Mont Belvieu) - HS
7: Bellville HS Track & Field Meet (Bellville) - HS
7: Big Spring Relays / Girls Results / Boys Team / Girls Team (Big Spring) - HS - FAT - Meet is Full
7: Bill Hines Relays (Linden) - HS
7: Brownsville's Varsity - City Meet (Sam's Stadium, Brownsville) - HS
7: Buckeye Relays / Girls Results (Spring Hill) - HS
7: Buffalo Relays (Giddings) - HS - FAT
7: Bulldog Relays / Girls Results (Chapel Hill) - HS - Contact Corey Chancellor chancellorc@chapelhillisd.org  
7: Cactus Relays (Iraan) - HS
7: Clear Creek Relays / Girls Results (Clear Creek) - HS
7: Coahoma Bulldog Relays (Coahoma) - HS
7: Coldspring Trojan Relays (Coldspring) - HS - Contact mthompson@cocisd.org or by phone at 806-433-2439 - Meet Information  - Handheld
7: Comanche Redskin Relays (Comanche) - HS
7: Cy Springs Panther Invitational (Cy Springs) - HS
7: Don Shelton Relays / Girls Results (Hays) - HS
7: Edinburg Cats Relays (Edinburg) - HS
7: El Campo Racebird Relays (El Campo) - HS
7: Golden Tornado Relays (Lamesa) - HS
7: Gruver Greyhound Relays (Gruver) - HS
7: Hale Center Relays (Hale Center) - HS
7: Harker Heights Knight Relays / Girls Results (Harker Heights) - HS - Contact John Dulaney at john.dulaney@killeenisd.org 254 289 7017
Varsity & JV Boys and Girls - Final Only - 8-team limit
7: Intracoastal Relays (Corpus Christi) - HS
7: Kenneth Rasco Memorial Relays (Robert Lee)
7: Lampasas Badger Relays / Girls Results (Lampasas) - HS - Contact Gus Ortiz ortizg@lampasas.k12.tx.us  
7: Lancaster Meet of Champions (New resurfaced track - LISD Beverly Humphrey Stadium) - HS - Contact Greg Williams at 214-497-1256 or gregwilliams@lancasterisd.org
and Beverly Humphrey at 972-218-1835 or beverlyhumphrey@lancasterisd.orgCoaches Invitation / Event Schedule - FAT -- Meet starts at 12:30
7: Lewisville Goldsmith Relays (Lewisville) - HS
7: Lobo Relays (Longview) - HS
7: Marc Randall Classic (Tyler) - C
7: Mansfield Summit Jaguar Relays (Mansfield) - HS
7: Max Hibbitts Cadet Relays / Girls Results (Waco Connally) - HS - Contact – Aaron Sams at asams@connally.org  OR  Lisa Baucom at lbaucom@connally.org  – Meet is Full
7: Mesquite Poteet Charles Qualls Relays (Hanby Stadium) - HS
7: Mission Veterans Memorial Patriot Relays (Mission) - HS
7: Panther Relays / Girls Results (Bullard) - HS
7: Paul Parr Relays (Texarkana Liberty-Eylau) - HS - Contact Drew Norwood 903-278-9702 or drew.norwood@leisd.net Coaches Invitation / Schedule of Events
7: Perryton Invitational / Girls Results (Perryton) - HS - Handheld, wind 15-25 and temperature mid-40s
7: Pioneer Relays / Girls Results (Boswell) - HS
7: Purnell Relays (Angleton) - HS - Coaches Invitation
16 Varsity boys teams and 16 Varsity girls teams
7: Queen City Relays (Del Rio) - HS
7: Rio Grande T&F Meet (Rio Grande) - HS 
7: Riviera T&F Meet (Riviera) - HS
7: Robert Lee Steer Relays (Robert Lee) - HS
7: Rockport-Fulton T&F Meet (Rockport-Fulton) - HS
7: Ron McNeil Invitational (Plano's Kimbrough Stadium) - HS - FAT
7: Round Rock McNeil Maverick Relays (Round Rock) - HS - FAT
7: San Antonio Southside Meet (San Antonio) - HS
7: Socorro Chato Relays (El Paso) - HS
7: Sundown T&F Meet (Sundown) - HS
7: Sweeny Invitational (Sweeny) - HS
7: Tomball Cougar Relays (Tomball) - HS - Handheld
7: Tiger Relays / Girls Results (Dripping Springs) - HS - Handheld
7: Waxahachie Big Green Relays (Waxahachie) - HS
7: Weslaco Mid-Valley Classic (Weslaco) - HS
7: West Texas A&M High School Classic, 3rd Annual (Canyon) - HS - FAT - Meet Information / Event Schedule   
7: West Oso T&F Meet (Corpus Christi) - HS
7: West Texas Relays (Odessa) - HS
7: Wichita Falls Coaches Invitational (Wichita Falls) - HS
7-8: Andress Varsity Open (El Paso) - HS
7-8: Bluebonnet Relays / Team Scores (Brownwood's Gordon Wood Stadium) - HS - Contact don.hood@brownwoodisd.org - Coaches Invitation
7-8: Dick Phillips Relays (Bellaire Episcopal High School) - HS
7-8: Groom ISD Relays (Groom) - HS
7-8: Horizon Invitational (El Paso) - HS
7-8: Judson Relays (El Paso) - HS
8: Alpine Fightin' Buck Relays (Alpine) - HS
8: Dallas Skyline Track Classic (Dallas' Jesse Owens Athletic Complex) - HS - Contact William Mitchell at wimitchell@dallasisd.org or Roger Brown at rogebrown@dallasisd.org
Meet Information
8: Dave Bethany Relays (Houston) - HS
8: Gators Invitational Relays (Dallas Gateway Academy) - HS - Meet Information 
8: Judson Ron Faught Invitational (Converse) - HS
8: Kimball Relays (Dallas) - HS - FAT
8: Relays at the Point / Girls Results (Stony Point) - HS
8: San Antonio Harlandale Meet (San Antonio) - HS
8: Volunteer Relays, 19th Annual (Arlington Bowie HS) - HS - Contacts are Doris Grooms dgrooms@aisd.net  (817) 637-6119 / Sammy Epps sepps@aisd.net   214)704-7997
Accepting the first fifteen schools to reply! Girls and boys varsity and j.v. divisions
11: Tulia Hornet Relays (Tulia) - HS
12: Borden County Relays (Borden County) - HS
12: Dawson Eagle Invitational (Pearland) - HS - Coaches Invitation 
13: Allen Relays (Allen) - HS - contact Larry_Halliburton@allenisd.org - Varsity & JV Boys & Girls
13: Borden County JH/HS Track & Field Meet (Borden County) - MS/HS
13: Celina Bobcat Relays / Team Scores / JV Results (Celina) - HS - Meet Information
13: Country Inn and Suites Islander Open (A&M-CC) - HS - FAT
13: Key to the Hills Twilight Mile (Boerne) - HS - FAT
13: Kinkaid Falcon Relays (Kinkaid HS, Houston) - HS 
13: Palacios Shark Relays (Palacios) - HS 
13: Spring Break Relays (Haltom City) - HS
13-14: St. John's Maverick Relays, 47th Annual (Houston) - HS
14: CFISD Relays (Cypress Ridge) - HS
14: Crosbytown High School Invitational (Crosbytown) - HS
14: Everett McAdams Invitational - HS
14: Huffman-Hargrave Mid-Distance Challenge (Huffman) - HS
14: Klein Oak True Invitational (Klein Oak) - HS
14: Lake Worth Bullfrog Relays / Girls Results (Lake Worth) - HS
14: Lubbock Cooper First United Bank Pirate Relays (Lubbock) - HS
14: Rogue Track Festival I (Cedar Park HS) - HS - Contact warrenb@roguerunning.com 
rolling start schedule with the first race starting at 4pm; 800, 1500, 3K, 5K, 10K
14-15: Eastwood Fred Loya Meet (El Paso) - HS
14-15: Jon Drummond Relays (Arlington's UTA Maverick Stadium) - HS
14-15: NCAA D-I Indoor Championships (Albuquerque) - C
14-15: NCAA D-II Indoor Championships (Winston-Salem, NC) - C
14-15: NCAA D-III Indoor Championships (Lincoln, NB) - C
14-16: New Balance Indoor National (the Armory, NY)
15: Aledo High School Pole Vault Spring Break Competition - for middle and high school students - email John Rhodes at jrhodes@aledo.k12.tx.us  
15: Farmington Meet (El Paso) - HS
15: Graham Possum Kingdom Relays (Graham) - HS - cut short due to weather
15: Hamlin Pied Piper Relays / Team Scores (Hamlin) - HS
15: Islander Open (Texas A&M-CC) - HS
15: Leon Hayes Relays / Top Individual Points (Dallas) - HS - FAT
15: Mason Lee Graham Relays (Mason) - HS
15: Post Bold Gold Caprock Relays (Post) - HS
15: Raider Relays (Cedar Ridge HS, Round Rock) - HS - Coaches Information with Event Schedule 
15: Runnin' Rabb Relays / Girls Results (Atlanta) - HS
15: Sonora Bronco Relays (Sonora) - HS
15: Texas Distance Festival (Southlake) - HS
16: Lions Relays (Westwood HS, Austin) - All ages, normal track events + racewalk
17: Honey Grove Warrior Relays, 2nd Annual / 7th Girls / 8th Boys / 8th Girls (Honey Grove) - MS - Contact: Chris VanCleave ctvancleave@honeygroveisd.net
19: PISD Girls Meet (Pasadena) - HS
19-20: Dallas ISD Invitational (Jesse Owens Complex & Sprague) - MS
19-20: Shirley Crowe Combined Events (Holloway Field / Ley Track) - C 
20: Alamo Heights Meet (San Antonio) - HS
20: Andrews JH Track Meet (Andrews) - MS
20: Avon Rice Relays (Rains) - HS
20: Axtell Junior High Relays / 7th Girls / 8th Boys / 8th Girls (Axtell) - MS
20: BL Invitational / Girls Results (Bishop Lynch) - HS
20: Bridgeport Track & Field Meet (Bridgeport) - HS
20: Bubba Joiner Relays (Liberty Christian School, Argyle) - HS - Contact Zack Vest zack.vest@libertychristian.com [8 teams]
20: Canyon Reef Relays (Snyder) - HS - Contact: James Polk (817) 240-4951 or jpolk@snyderisd.net - ALL Field and Running Events; 7 teams
20: Chilton High School Meet / Girls Results (Chilton) - HS
20: Early Longhorn Relays (Early) - HS - Contact: Mike Tumlinson mike.tumlinson@earlyisd.net (325)643-4593 or Mike Sharp mike.sharp@earlyisd.net
20: East Chambers Buccaneer Relays /Girls Results (East Chambers) - HS
20: Eastland Maverick Relays / Girls Results (Eastland) - HS
20: Electra Tiger Relays (Electra) - HS
20: Flatonia Bullfrog Relays (Flatonia) - HS
20: Hallettsville Brahma Relays (Hallettsville) - HS
20: Hamilton Extraco Relays / Girls Results (Hamilton) - HS
20: Heart of Texas Relays / Girls (Brady) - HS - Contact  Andy Howard ahoward@bradyisd.org (325) 998-0538 or Chris Armstrong carmstrong@bradyisd.org  (940) 682-5660
Accepting 12 teams for this meet
20: Hillsboro Invitational (Hillsboro) - HS
20: Honey Grove Warrior Relays, 2nd Annual / Girls Results (Honey Grove) - HS - Contact: Chris VanCleave ctvancleave@honeygroveisd.net ... 1a and 2a schools
20: Huffman Falcon Relays / Team Scores (Huffman) - HS
20: Jarrell HS Track Meet (Jarrell) - HS - Contact amos.davidson@jarrellisd.org - Space still available
20: La Vega JH Relays / 7th Girls / 8th Boys / 8th Girls (Waco) - MS - Contact Chris Ward at chris.ward@lavegaisd.org - 4A and under
20: Lexington Eagle Relays / Girls Results (Lexington) - HS
20: Lindale Blackberry Relays / Girls Results (Lindale) - HS
20: Little Cypress Battlin' Bears Relays (Little Cypress) - HS
20: Maypearl Panther Relays / Girls Results (Maypearl) - HS - Contact David Rodriguez @ drodriguez@maypearlisd.org or 469-261-4332 -- meet information 
125 per team with 4 entry limit per event.  8 team limit with a VG, JVB, and VB divisions
20: McGregor Bulldog Relays (McGregor) - MS - Contact - tmccauley@mcgregor-isd.org or jtaylor@mcgregor-isd.org 
20: Mule Relays (San Antonio Alamo Heights) - HS
20: Palestine Dogwood Relays (Palestine) - HS
20: Permian Basin Relays (Odessa) - HS
20: PISD Boys Meet (Pasadena) - HS
20: Rattler Relays (Tolar) - MS - Contact Gregg Lee coachlee@tolarisd.org or Office 254-835-4676 - Coaches Invitation
20: Redwater Joe Culpepper Relays (Redwater) - HS
20: Robinson Rocket Relays (Robinson) - HS
20: Smithson Valley Ranger Relays (Smithson Valley) - HS - Contact craig.wersterfer@comalisd.org
20: Van Al Rholes Relays (Van) - HS
20: Van Vleck Leopard Relays (Van Vleck) - HS
20: West Sabine Wagstaff Relays / Team Scores (West Sabine) - FAT
20: Wharton Tiger Relays (Wharton) - HS
20: Wink Wildcat Junior Relays (Wink) – MS – FAT - Contact Jesse Jones (432) 527-3880 ext. 8081, email – jejones@wlisd.esc18.net - Information - Meet is Full - FAT
20: Yorktown Relays / Girls Results (Yorktown) - HS
21: Aledo Bearcat Relays (Aledo) - HS
21: Andrews Mustang Relays (Andrews) - HS
21: Blanket T&F Meet (Blanket) - HS
21: Brazosport Gulf Coast Relays (Brazosport) - HS
21: Bryan Rudder Invitational (Bryan) - HS
21: CFBISD Relays (Carrollton) - HS
21: Concordia Lutheran Relays (Tomball) - HS
21: Conroe Tiger Relays (Conroe) - HS
21: Crosbyton High School Invitational (Crosbyton) - HS
21: Heart of Texas Relays, Junior High (Brady) - MS - Contact  Andy Howard ahoward@bradyisd.org (325) 998-0538 or Chris Armstrong carmstrong@bradyisd.org 
(940) 682-5660 Accepting 6 teams for this meet
21: HR Jefferies JH Meet (Comanche) - MS - Contact jroemisch@comancheisd.net - 4 spots available
21: Irving Airline Relays (Irving) - HS
21: Jayton Rolling Plains Relays (Jayton) - HS
21: Junior Longhorn Relays (Early) - MS - Contact: Mike Tumlinson mike.tumlinson@earlyisd.net (325)643-4593 or Mike Sharp mike.sharp@earlyisd.net
21: La Vega's George Dixon Relays / Girls Results (Waco) - HS - Contact Chris Ward at chris.ward@lavegaisd.org - 4A and under
21: Lakeview Centennial Patriot Relays / Boys Team / Girls Results / Girls Team (Williams Stadium, Garland) - HS - Coaches Invitation
21: Max Goldsmith Mustang Relays / Girls Results (Andrews) - HS
21: May Tiger Relays (May) - HS
21: Paris Invitational (Paris) - HS
21: Plano East Co-Ed Invitational (Kimbrough Stadium) - HS - Contact keith.wagner@pisd.edu - One spot open for school with both boys & girls team - FAT
21: Skeeter Relays (Mesquite) - HS - FAT
21: Soho Classic XI (Pasadena) - HS
21: Trent Gorilla Relays (Trent) - HS
21: Universal City Randolph Middle School Meet (Universal City) - Contact wesp@rfisd.net 
21: Warrior Relays (Austin Westwood) - HS
21: Whitehouse Tommy Miller Relays / Girls Results (Whitehouse) - HS
21: Wink Wildcat Relays (Wink) - HS - FAT - Contact Jesse Jones (432) 527-3880 ext. 8081, email – jejones@wlisd.esc18.net - Information - Meet is Full
21: Wylie East Park Place Lexus Invitational (Wylie ISD Stadium) - HS
Varsity only - both divisions: first 8 to respond.  Contact:  Jason Olford @ 972-653-2847, email Jason.olford@wylieisd.net - 2 Spots Available; Varsity Meet Only
21-22: Amarillo Meet of Champions (Amarillo) - HS
21-22: BVU Invitational (St. Mark's School of Texas, Dallas) - HS - FAT
Middle School Meet on the 21st; High School Meet on the 22nd 
21-22: Chandler Invitational (El Paso) - HS
21-22: Clint Invitational (El Paso) - HS - FAT
21-22: San Elizario / Cathedral / Loretto Boys / Girls Meet (El Paso) - HS
21-22: Joshua Owl Relays (Joshua) - HS - Coaches Information - FAT
21-22: McMurry University War Hawk Classic (Abilene) - C
21-22: McMurry University War Hawk Classic (Abilene) - HS - FAT
21-22: Meet of Champions (Bobby Lacket Stadium) - HS
21-22: Pojo Relays (Springtown) - HS - Contact blegan@springtownisd.net - 4A/5A division and 1A/3A division
21-22: Riverside Relays (El Paso) - HS - FAT
21-22: San Angelo Relays (San Angelo) - HS
21-22: San Angelo Concho Belle Relays - Girls (San Angelo) - HS
21-22: Sugar Bowl Classic (New Orleans) - HS - [Conroe Oak Ridge] FAT
21-22: TCU Invitational (Fort Worth) - C
21-22: Texas Southern Relays (Texas Southern University) - M - Meet Schedule 
21-22: UTSA Invitational (San Antonio) - C
21-22: Willie Williams Meet (El Paso) - HS
22: Alamo Relays (San Antonio) - HS
22: Alamogoardo Boys / Girls Meet (El Paso) - HS
22: Allen Academy Ram Relays (Bryan) - HS
22: Axtell Longhorn Relays / Girls Results (Axtell) - HS
22: Boerne Invitational / Girls Results (Boerne) - HS
22: Canadian Wildcat Relays / Girls Results (Canadian) - HS
22: Carlin Wicker Relays, 48th Annual / Girls Results / Team Scores (Fredericksburg HS) - HS - Coach Dan Aldrich - daniela@fisd.org - FAT
22: College Park Invitational Track Meet (College Park HS) - HS
22: Corpus Christi Tribal Relays (Corpus Christi) - HS
22: Crane Relays / Girls Results (Crane) - HS
22: Cuero Gobbler Relays (Cuero) - HS
22: Devine Warhorse and Arabian Relays / Girls Results (Devine) - HS
22: Eagle Pass ISD Relays (Eagle Pass) - HS
*Marc Lozoya 10.72 100 meter dash, 22.15 200m dash, handheld, breaking John B Alexander school records
22: Georgetown Eagle Relays / Girls Results (Georgetown) - HS
22: Goliad Shirly Frnka Relays / Girls Results / JV Boys / JV Girls (Goliad) - HS
22: IBC Bank Cactus Cup (Kingsville) - C
22: Jaguar Invitational (Flower Mound) - HS - FAT - Invitation and Event Schedule 
22: Jesuit-Sheaner Relays / Team Scores 5A / Team Scores 4A (Dallas) - HS - website - FAT
22: Klein ISD Relays, 44th Annual (Klein Memorial Stadium) - HS - Coaches Invitation 
22: McGregor Bulldog Relays / Girls Results (McGregor) - HS - Contact - tmccauley@mcgregor-isd.org or jtaylor@mcgregor-isd.org 
22: Merkel Badger Relays (Merkel) - HS
22: Nazarene Christian Academy Relays (Crowley) - HS
22: Oakridge Invitational (Fort Worth TVS) - HS - FAT
22: Pflugerville Panther Relays / Girls Results (Pflugerville) - HS
22: Quanah PUHA Relays / Girls Results (Quanah) - HS
22: Rattler Relays / Girls Results (Tolar) - HS - Contact Gregg Lee coachlee@tolarisd.org or Office 254-835-4676 - Coaches Invitation
22: Ro-Hawk Relays (Universal City Randolph) - Contact wesp@rfisd.net 
22: Seguin Matador Relays (Seguin) - HS
22: South Oak Cliff / Raymond Hollie Relays (Sprague Stadium and Field House, Dallas) - HS - Meet information 
22: Tatum Eagle Relays / Girls Results (Tatum) - HS
22: TCU High School Invitational (TCU) - HS
22: Tracy Wills Invitational (Dallas Highland Park HS) - HS - Contact Susan Bailey, Head Girls’ Track and Field – baileys@hpisd.org [JV & Varsity Girls Only]
22: UTEP Springtime Invitational (El Paso) - C
22: W. A. Lewis Track & Field Meet (Santo) - HS - Coaches Information
22: Waco Invitational Track & Field Meet (Baylor's Hart-Patterson Track Complex) - HS - Contact james.stewart@wacoisd.org - Coaches Information  - FAT
22: WAMM Nation Invitational (Manor) - HS
22: White Deer Bucks & Does Invitational (White Deer) - HS
24: Cayuga MS Wildcat Relays, contact Stephen Drinkard 903-343-7528 or Russell Holden 903-539-1014. Limited 10 teams, 4 divisions.
24: JH Double Mountain Relays (Aspermont) - MS - Contact Josh Hale 940-200-0835
25: Lufkin Freshman / JV Meet (Lufkin) - HS - Contact jboyd@lufkinisd.org for meet info 
25-28: Houston ISD Middle School Meet (Dyer Stadium, Houston) - MS
26: Dallas ISD Willie Frank Dearion City Championships (Jesse Owens Complex) - MS
26-29: Texas Relays (Mike A. Myers Stadium, Austin, Texas) - M -- website -- Event Schedule
27-28: Bobcat Invitational (San Marcos) - C
27: Bandera Bulldog Nation Late Season Relays / Girls Results (Bandera) - HS
27: Boyd High School Invitational (Boyd) - HS
27: Canyon Lake Hawk Relays / Girls Results (Canyon Lake) - HS
27: Chilton Pirate Relays / Girls Results (Chilton) - HS
27: Cisco Prosperity Bank Relays (Cisco) - HS
27: Clemens Invitational (Schertz-Clemens) - HS
27: Clifton Cub Relays / Girls Results (Clifton) - HS
27: Crosby Cougar Invitational (Crosby) - HS
27: CSI II (Arlington Seguin) - HS - Contact Renwick Ridgeway rridgewa@aisd.net / or Katra Ridgeway kridgewa@aisd.net / All events except the 100/110M-H used FAT
27: Eden Track & Field Meet (Eden) - HS
27: Fairfield Invitational / Girls Results (Fairfield) - HS
27: Gordon Longhorn Relays (Gordon) - HS
27: Greenwood Ranger Relays / Girls Results (Greenwood) - HS
27: Hubbard Jaguar Relays / Girls Results (Hubbard) - HS
27: Huntington Red Devil Relays / Girls Results (Huntington) - HS
27: Kirbyville Wildcat Relays (Kirbyville) - HS
27: Lorena Leopard Invitational / Girls Results (Lorena) - HS
*Quentin Dance of West,Texas ran a 10.35 100m and 21.43 200m at the Lorena Leopard Relays,March 28 2014. These were handheld times and wind aided. They were
both new PR's
27: Madisonville Jr. High Invitational (Madisonville) - MS
*College Station 7th grader Annika Williams runs 15.8 in 100 hurdles into a head wind.  A&M Consolidated 8th grader Clayton Stuart runs 4:47 in the 1600m.  Rockdale 8th
grader Jaqualyn Crawford runs 51.6 in 400m.
27: Marble Falls Daybreak Rotary Mustang Relays / Girls Results (Marble Falls) - HS - Contact Kyle Futrell kfutrell@mfisd.txed.net
*1600 and 4x400 not contested due to time
27: Mathis Pirate Relays (Mathis) - HS
27: Merkel Badger Relays / Girls Results / Team Scores (Merkel) - HS
27: Navarro Panther Relays (Navarro) - HS
27: New Summerfield Invitational (NSISD Athletic Complex) - HS - Contact Kent L. Willis kwillis@newsummerfieldisd.net - limit 7 teams
27: Obie McMeans Relays / Girls Results (Banquette) - HS
27: Porter Spartan Relays / Girls Results (Porter) - HS
27: SCUC Relays / Girls Results (Steele HS) - HS
27: St. Mary's Hall Invitational / Girls Results (San Antonio) - HS
27: Sunnyvale Raider Relays / Girls Results (Sunnyvale) - HS
27: Swamp Relays / Varsity Girls / JV Boys / JV Girls (Rice Consolidated; Eagle Lake) - HS
27: Wall Cotton Patch Relays (Wall) - HS
27: Whitehouse Wildcat Relays / Girls Results (Whitehouse) - HS
27: Willie Ross Relays (Lufkin) - HS - Contact jboyd@lufkinisd.org for meet info   - Cancelled due to weather
27: Winona Jack Fry Relays / Girls Results (Winona) - HS
27: Wylie Pirate Relays (Wylie) - HS - Meet Information - Contact tony.cavalier@wylieisd.net
27-29: Victor Lopez Classic (Holloway Field / Ley Track) - C
28: Alief ISD T.H.E. Relays / Girls Results (Alief) - HS
28: Allen Eagle Relays (Allen) - HS - Contact - Larry Halliburton@allenisd.org  - Meet is Full [Due to lightning, field events were cancelled]
28: Blackwell Hornet Relays (Blackwell) - HS
28: Borger Rocket Relays (Borger) - HS
28: Brookshire Relays (Brookshire Royal) - HS
28: Burkburnett Richardson-Johnson Boomtown Relays (Burkburnett) - HS - Coaches Information + Event Schedule - Cancelled
28: Charger Relays / Girls Results (League City) - HS - Meet Information 
28: Charley Rouse Relays / Girls Results (Leander) - HS - Contact Kelly Thompson at Kelly.thompson@leanderisd.org [Varsity Only]
28: Dawson Relays (Dawson) - HS
28: Denver City Mustang Relays / Girls Results (Denver City) - HS
28: Double Mountain Relays (Aspermont) - HS - Contact Josh Hale 940-200-0835 (Six-Man Schools Only)
28: Fossil Ridge High School Panther Invitational / Girls Results / Team Scores (Keller Fossil Ridge) - HS - Contact Brandi Watkins @ Brandi.watkins@kellerisd.net -
28: Grape Creek Wildcat Relays (Grape Creek) - HS
28: Huntsville Hornet Relays / Girls Results (Huntsville) - HS
28: Keith Gilbert Relays (Burleson) - HS - Contact Steve Goben at sgoben@burlesonisd.net - Meet is limited to 8 teams
28: Levelland Relays / Girls Results (Levelland) - HS
28: Marshall Young Invitational (Cleburne) - HS
28: MISD Invitational (Mesquite) - HS - FAT
28: Mount Pleasant Relays (Mount Pleasant) - HS
28: New London West Rusk Relays (New London) - HS
28: Plano West Invitational (Kimbrough Stadium) - HS - FAT - Portion of meet cancelled due to inclement weather
28: Rankin Red Devil Relays / Girls Results (Rankin) - HS
28: Raymondville Bearkat Relays (Burnett Stadium) - HS
28: Rockhold Relays (Baytown Lee) - HS
28: South Austin Relays / Girls Results (Austin) - HS
28: UISD Relays / Girls Results (UISD) - HS
28: Vernon Invitational Track Meet / Girls Results (Vernon) - HS - Contact Lee Schur at lee.schur@vernonisd.org  
28-29: Hereford Invitational (Hereford) - HS
28-29: Lubbock Invitational (Lubbock) - HS - Coaches Information - need Div. II teams Conference 1A/2A/3A
28-29: Coronado-Franklin Boys Meet (El Paso) - HS
28-29: Eastlake Boys / Girls Meet (El Paso) - HS
28-29: Jefferson Girls Meet (El Paso) - HS
28-29: Mark Collins Invitational, 9th Annual (Fort Worth Trinity Valley School; hosted by the Oakridge School) - HS - Gold & Silver divisions
Contact Chris Marcellus at The Oakridge School at (817) 563-9765 (school), cmarcellus@theoakridgeschool.org, chrmarc@swbell.net  
28-29: Parkland Boys / Girls Meet (El Paso) - HS  
29: Belton Big Red Relays / Girls Results (Belton) - HS - Contact michael.morgan@bisd.net [Boys and Girls Divisions:  Varsity and Junior Varsity]
29: Bushland Falcon Relays (Bushland) - HS
29: Caldwell Happy Skrabanek Relays / Girls Results (Caldwell) - HS
29: Carrollton Prince of Peace Meet on Midway (Carrollton) - HS - FAT
29: CCISD Chatter Allen Invitational (Corpus Christi) - HS
29: Eddie Payne - Carter Shootout (Jesse Owen Athletic Complex - Dallas), HS.  Contact Scott Jackson at ScJackson@dallasisd.org - Coaches & Meet Information
29: Fort Worth Cowtown Relays (Fort Worth) - HS
29: Harlingen Relays (Harlingen) - HS
29: Karnes City Badger Relays / Varsity Girls / JV Boys / JV Girls (Karnes City) - HS
29: Mickey Riggs Relays (Houston Christian) - HS
29: Moody Bearcat Relays / Girls Results (Moody) - HS
29: Naaman Forest Relays (Garland) - HS - Girls Only - Meet Information 
Contact: Myron Baker, Head Girls’ Track Coach mtbaker@garlandisd.net / School:  972-675-3090 ext. 62093
29: Northeast Invitational (San Antonio) - HS
29: Princeton Invitational (Princeton) - HS
29: SAISD Invitational (San Antonio) - HS
29: San Saba Armadillo Relays  / Girls Results (San Saba) - HS
29: Spearman Meet / Boys Team Scores / Girls Results / Girls Team Scores (Spearman) - HS
29: Stephenville Optimist Relays (Stephenville) - HS - Contact:  Kreg Kimple at  joseph.kimple@sville.us - Boys & Girls JV & V
29: Texas Stallions Relays (Spring) - M - Relays Schedule / Meet Information - texasstallionsrelays.com
29: Tiger Relays (Trinity University) - C




April 2014
1: JV District 12-5A Meet (Rockwall's Wilderson Sanders Stadium) - HS
2: Bandera Bulldog Nation HS Pre-District Relays / Girls Results (Bandera) - HS
2: Buffalo Bison Relays / Girls Results (Buffalo) - HS
2: Comfort High School Pre-District Relays (Comfort) - HS - Contact Coach Billy Nabours at billy.nabours@comfort.txed.net; limit 8 schools
3: Barbara Rainey Relays / Team Scores (Evadale) - HS - Varsity Boys & Girls
3: Brownfield Cub Relays (Brownfield) - MS - Coaches Invitation 
3: Cen-Tex Relays / Girls Results (Bruceville-Eddy) - HS - High School Meet Only with JVG, JVB, VG & VB
3: Colorado City Lone Wolf Relays (Colorado City) - HS
3: Converse Wagner T-Bird Relays (San Antonio) - HS
3: Dayton Bronco Relays (Dayton's Bronco Stadium) - HS - Contact quinn.wood@daytonisd.net   or  david.findling@daytonisd.net [Varsity only w/ 15-team max]
3: East Texas Private School Championships (Brookhill) - HS
3: East View Patriot Relays / Girls Results (Georgetown) - HS
3: Gordon Longhorn District Tune-up (Gordon) - HS
3: Grandfalls Gusher Relays (Grandfalls) - HS
3: Jackrabbit Relays (Bowie) - HS
3: Lubbock ISD City Meet (Lubbock) - HS
3: Madisonville HS Track & Field Meet (Madisonville) - HS - Contact Russell Smith at 936-348-1754 or rsmith@madisonvillecisd.org  [JVG, JVB, VG, VB; 1st 7 teams to respond]
3: Mexia Scotty Neal Memorial Track Meet / Results Page 2 (Mexia) - HS
3: Mineola Yellow Jacket Relays / Girls Results (Mineola) - HS
3: Munday Mogul Relays / Team Scores (Munday) - HS
3: Pre-District Invitational (NSISD Athletic Complex) - HS - Contact Kent L. Willis kwillis@newsummerfieldisd.net
3: Randolph Invitational (Universal City Randolph) - Contact wesp@rfisd.net 
3: Ron Singleton Invitational (Carlsbad, NM) - HS [Odessa HS]
3: San Antonio Central Catholic Button Relays (San Antonio) - HS
3: Tommy Atkins Relays / Girls Results (White Oak) - HS
3: West Columbia Roughneck Relays (West Columbia) - HS
3: Windthorst Relays (Windthorst) - HS
4: Birdville Hawk Relays / Girls Results (Birdville) - HS - Open spots remain for all 4 divisions - Contact Coach Mitchell at 817-5478377
4: Brownfield Cub Relays / Girls Results (Brownfield) - HS - Coaches Invitation 
4: Brownwood Tri-Meet (Brownwood) - HS
4: Denton Ryan Invitational / Girls Results (Denton) - HS - Contact: Janson Head - jhead@dentonisd.org 
4: Dumas North Plains Relays (Dumas) - HS - FAT
4: Highland Hilltop Relays (Highlands) - HS [IN BOYS 1600 RELAY, BRONTE WINNING TIME WAS 3:41 NOT 3:14. THE TENTHS ARE CORRECT]
4: Hornet Relays (Amarillo Highland Park) - HS
4: JP II Invitational (Plano) - HS
4: Keller Fossil Ridge Invitational / Girls Results / Team Scores (Keller) - HS
4: Kennedale Invitational (Kennedale) - HS - FAT
4: Knox City Relays (Knox City) - HS
4: Montgomery Bear Relays / Girls Results (Montgomery) - HS - FAT
4: New Braunfels Canyon Cougar Relays (New Braunfels) - HS
4: Rockin' "R" Relays (Royse City due to Rockwall's track resurfacing) - HS - Currently an opening available; We are also wanting a team, that can send their boys and
girls teams.  This is a Varsity only meet and each athlete is limited to - only 3 events due that districts are the following week.  If you are interested please
call (972) 743-7705 or email william.mccrary@rockwallisd.org - FAT
4: San Antonio Christian Invitational (San Antonio) - HS
4: San Antonio North East Relays (San Antonio) - HS
4: San Antonio Northside Invitational (San Antonio) - HS
4: Seminole Indian Relays / Girls Results (Seminole) - HS - Contact Matt Strickland @ 432-209-8161 or mstrickland@seminole.k12.tx.us - 7-team limit
4: Sudan Qualls Relays (Sudan) - HS
4: Wall Invitational (Wall) - HS
4: Zephyr Star of Texas Relays (Zephyr) - HS
4-5: Florida Relays (Gainesville) - C
4-5: North Texas Classic (Denton) - C
4-5: Panhandle Relays (Panhandle) - HS - Contact Jacob Thompson jacob.thompson@region16.net - Coaches Letter 
4-5: Stanford Invitational (Palo Alto) - C
4-5: Stephen F. Austin Invitational (Nacogdoches) - C
4 & 7: Houston ISD Sub-Varisity District Meet (Butler Stadium, Houston) - HS
5: All Saints Invitational (Fort Worth) - HS - FAT
5: Chisolm Trail Ranger Invitational (Chisolm Trail) - HS
5: Gatesville Meet (Gatesville) - HS
5: Ingleside Mustang Relays (Ingleside) - HS - Coaches Information
5: John Cooper School Dragon Invitational (Houston) - HS
5: Logos Prep Small School Relays (Houston) - HS
5: McCamey Badger Relays (McCamey) - HS
5: Samuell Invitational (Kinkaid Stadium) - HS - FAT
5: Spring Hill Bill Secord Relays / Girls Results (Longview Spring Hill) - HS
5: Texas A&M-Corpus Christi Meet (Corpus Christi) - C
5: Texas Tech Open (Lubbock) - C
5: W. T. White Longhorn Invitational (Dallas) - HS - FAT
10: TAPPS 3-2A (San Antonio) - HS
10: TAPPS 4A-2 District (Tyler Grace) - HS - FAT
10: Warrior Relays (Liberty Christian School, Argyle) - HS - Contact Zack Vest zack.vest@libertychristian.com [8 teams]
10-11: TAPPS 4A-1 District - Day 1 / Final Results (McMurry University) - HS
11: Nick Finnegan Relays (St. John 's Houston) - HS
11: Tom Landry Relays (TCA-Addison) - HS
11-12: John McDonnell Invitational (Fayetteville) - HS
11-12: Sun Angel Classic (Tempe) - C
11-12: TAPPS 2-3A District Championship (Carrollton Prince of Peace) - HS - FAT
11-12: UIW Invitational (San Antonio) - C
12: Allen Academy in Between (Allen Academy, Bryan) - HS
12: Hardin-Simmons Invitational (Abilene) - C
12: SPC North Zone (Greenhill) - HS - FAT (minus 1600 / 3200)
12: Texas Invitational (Austin) - C - Meet Schedule 
12: Wes Kittley Invitational (Abilene) - C
12: West Texas A&M Open & Multi (Canyon) - C - Meet Information / Schedule of Events
16: TAPPS District I-5A (Argyle Liberty Christian) - HS
16-17: TAPPS District 4-4A Championships (Northland Christian, Houston) - HS
16-19: Kansas Relays (Kansas) - C - Friday's Results /
17: Aspermont Regional Qualifiers Meet / Girls Results (Aspermont) - HS - Contact Josh Hale 940-200-0835
17: Borden County Coyote Regional Qualifiers Meet (Borden County) - HS - Meet Information
17: Junction Regional Qualifiers Meet (Junction) - HS - Event Schedule ($10 / athlete regardless of # of events)
17: Rankin Regional Qualifiers Meet / Girls Results (Rankin) - HS - Information
17-19: Mt. Sac Relays (Walnut, CA) - C
19: LSU Alumni Gold Invitational (Baton Rouge) - C
19: Michael Johnson Invitational (Waco) - C
19: John Jacobs Invitational (Norman) - C
19: Texas State Home School Championships (Salado) - HS
22: TAPPS 1A District (Abilene) - HS
23: Oakridge Easter Quadrangular (Trinity Valley School) - HS - FAT
24-26: Drake Relays (Des Moines) - C
24-26: Penn Relays Carnival (Philadelphia) - C
25: TAPPS 3A South (Bastrop) - HS
Cyrpess Christian (Girls) and Logos Prep (Boys) are Regional Champions
25: TAPPS 4A North (Prince of Peace) - HS
Midland Christian Boys and Girls are Regional Champions
25-26: TAPPS 4A South Regional (Houston) - HS
25-26: TAPPS 5A Regional (Argyle Liberty Christian) - HS
Nolan (Girls) and Argyle Liberty Christian (Boys) are Regional Champions
25-26: Texas State Bobcat Classic (San Marcos) - C
26: TAPPS South Region Championships (Hallettsville) - HS
26: West Texas A&M Classic (Canyon) - C - Meet Information / Schedule of Events



District Meets
1-1A: April 11 - Sunray
2-1A: April 11 - Panhandle
3-1A: April 7 - Wellington
4-1A:
5-1A: April 9-10  - New Deal
6-1A: April 9-10
7-1A: April 10 - Iraan
8-1A: April 10 - Winters
9-1A: April 10 - Albany
10-1A: April 10 - Seymour
11-1A: April 10 - Santo
12-1A: April 10 - Meridian
13-1A: April 9-10 - Collinsville
14-1A:
15-1A: April 10 - Hico
16-1A: April 9 - Honey Grove / Girls Results
17-1A: April 9 & 10 - Beckville - Day 1 Boys / Day 1 Girls ... Complete Results
18-1A: April 9 - Hubbard / Girls Results
19-1A: April 10 - Axtell / Girls Results
20-1A:
21-1A: - April 10 / Girls Results
22-1A: - April 10 - Shelbyville - FAT
23-1A: April 9 - San Augustine / Girls Results
24-1A: April 9 - Evadale / Team Scores
25-1A: April 9 - Somerville / Girls Results
26-1A: April 9 - Holland / Girls Results
27-1A: April 1 & 4 - Junction
28-1A: April 10 - Hallettsville
29-1A: April 3 - Weimar
30-1A: April 3 - Yorktown
31-1A: April 9 - Ben Bolt
32-1A:


1A-DII - April 3 - Miami - Boys Results / Girls Results / Team
2A-DII - April 10 - Groom / Girls Results / Boys Team / Girls Team
3A-DII
4A-DII
5A-DII - Borden County - District and Area Combined / Area
6A-DII - Borden County - District and Area Combined / Area
7A-DII - no district meet
8A-DII - no district meet
9A-DII - no district meet
10A-DII - no district meet
11A-DII: Apil 10 - Bryson / Girls Results
12A-DII: April 11 - Roby / Afternoon Events / Team Scores
13A-DII - April 10 - Highland
14A-DII - April 10 - Robert Lee 
15A-DII: April 10 - May
16A-DII: April 11 - Blanket 
17A-DII: April 10 - Strawn
18A-DII:
19A-DII: April 7 - Penelope / Girls Results
20A-DII
21A-DII
22A-DII
23A-DII
24A-DII
25A-DII: April 10 - Douglass
26A-DII: April 9 - Lufkin [4x1 correction: Burkeville-DQ / 1st:  Leggett- 49.791 / 2nd:  Premier- 51.125 / 3rd:  High Island-52.065 / 4th:  Chester-52.611]
27A-DII 
28A-DII: April 8 - Jonesboro / Girls Results
29A-DII  April 5 - Menard / Girls Results
30A-DII: April 5 - Rocksprings
31A-DII
32A-DII


1-2A: April 10 & 12 - Fritch
2-2A:  April 12 - Tulia
3-2A
4-2A: April 10 - Denver City / Girls Results
5-2A: April 5 - Alpine
6-2A: April 2-4 - Ballinger
7-2A: April 7 - Clyde / Girls Results
8-2A: April 7 & 10 - Jacksboro
9-2A: April 10 & 11 - Boyd
10-2A: April 9-10 - Tolar - Day 1 Results (Boys) / Day 1 Results (Girls) ... Full Results
11-2A:  April 9-10 - Pottsboro / Girls Results
12-2A : April 9 - Sunnyvale / Girls Results
13-2A:  April 10 - Eustace - FAT
14-2A:  April 7 - Reisel
15-2A: April 9-10 - McGregor Day 1 Boys / Day 1 Girls ... Final Boys / Final Girls
16-2A  April 9 - Jarrell
17-2A: April 9 - Grand Saline
18-2A : April 2 & 3 - Cooper
19-2A   April 10 - New Boston / Girls Results
20-2A: April 9-10 - White Oak
21-2A:  April 10-11 - Troup / Girls Results
22-2A:  Crockett - Boys Results / Girls Results
23-2A   April 7 & 9 - Woodville / Field Events
24-2A: April 10 - Franklin
25-2A   April 9-10 - Winnie / Girls Results - FAT
26-2A:  April 9-10 - Altair / Girls Results
27-2A:  April 9-10 - Comfort HS / Girls Results / Boys Team / Girls Team
28-2A   April 9-10 - Hallettsville
29-2A: April 9-10 - Universal City Randolph
30-2A: April 5 - Goliad
31-2A: April 9 - Taft / Team Points
32-2A: April 9 - Santa Rosa / Girls Results


1-3A: April 10 - Amarillo River Road
2-3A: April 10-11 - Lubbock Cooper
3-3A: April 9-10 - El Paso - Day 1 ... Complete
4-3A: April 7 & 10 - Big Spring - Day 1 Boys / Day 1 Girls ... Boys / Girls  / Full Results
5-3A: April 8 & 9 - Burkburnett - FAT
6-3A: April 9-10 - Springtown - Day 1 / Final Results
7-3A: April 10-11 - Glen Rose / Varsity Girls
8-3A:  April 9-10 - Liberty Hill - Day 1 / Boys Results / Girls Results - FAT
9-3A:
10-3A:
11-3A: April 8
12-3A: April 8-9 - Ferris
13-3A: April 9-10 - Atlanta
14-3A: April 8-9 - Emory Rains / Girls Results
15-3A:
16-3A: April 9 & 10 - Bullard - Day 1 Boys / Day 1 Girls ... Complete Results
17-3A: April 9 & 10 - Waco La Vega - Day 1 Boys / Day 1 Girls ...
18-3A: April 9 & 10 - College Station - Day 1 Boys / Day 1 Girls
19-3A: April 9-10 - Palestine
20-3A: April 9 - Carthage / Girls Results
21-3A: April 7 & 10 - West Orange-Stark
22-3A: April 9-10 - Huffman / Final Results - FAT
23-3A: April 9-11 - Houston
24-3A: April 9 & 10 - Sweeny / Girls Results / Boys Points / Girls Points
25-3A: April 10-11 Needville / Girls Results / Boys Points / Girls Points
26-3A: April 9-10 - Yoakum
27-3A: April 9-10 - Canyon Lake
28-3A: April 9 - LaVernia / Girls Results / Team Scores
29-3A: April 9 Devine / Girls Results
30-3A: April 9 - Rockport-Fulton
31-3A: April 9-10 - Taft / Field Events / 100 dash / Team Scores
32-3A: April 8-10 - Port Isabel


1-4A: April 12 - El Paso  - FAT
2-4A: April 9-11 - El Paso - FAT
3-4A: April 10-11 - Canyon Randall - FAT
4-4A:  April 10-11 - Lubbock's Lowrey Field
5-4A: April 9 - Little Elm
6-4A: April 9-10 - Chisolm Trail
7-4A: April 9 - 10 - Aledo: Field Events & Prelims / Running Finals / Final Results
8-4A: April 10 - Burleson
9-4A: April 10-11 - Little Elm
10-4A: April 8 & 10 - Carrollton Creekview
11-4A: April 8 & 10 - Jesse Owens Complex, Dallas - FAT
12-4A: April 9 & 11 - Jesse Owens Complex, Dallas - FAT
13-4A  April 9-10 - Royse City / Girls Results
14-4A: April 9-10 - Longview
15-4A: April 9-10 - Lancaster - FAT
16-4A: April 10 - Lindale / Girls Results
17-4A: April 9 & 10 - Georgetown East View - Day 1 Boys / Day 1 Girls ...
18-4A: April 9 & 10 - Brenham
19-4A: April 9-10
20-4A: April 7 & 9 - Babe Zaharias Park
21-4A: April 9-11 - Houston
22-4A: April 9 & 11 - Houston Stratford
23-4A: April 9 & 10 - Angleton
24-4A: April 9 & 10 - Baytown Goose Creek Memorial - 3200 Results / Field Event Results / Running Results / Full Results
25-4A: April 9-10 - Austin Vandergrift
26-4A: April 10- Austin
27-4A: April 9 & 10 - Schertz-Steele Day 1 / Full Results / Team Scores
28-4A: April 9 & 10 - San Antonio - Day 1 / Full Results
29-4A: April 9 - Harlandale
30-4A: April 9 - Gregory-Portland
31-4A: April 9 & 11 - Laredo's Shirley Field
32-4A  April 9-10 - Edcouch-Elsa


1-5A: April 9 - El Paso
2-5A: April 10-11 - Lubbock- Day 1 / Day 2 Results
3-5A: April 9-10 - Arlington
4-5A: April 9-10 - Justin Northwest / Varsity Only Results
5-5A  April 10 - Carrollton Newman Smith / Boys Team / Girls Team  -  FAT
6-5A: Results
7-5A:  April 9-10 - DeSoto
8-5A:  April 4-5 - Waco Midway / Girls Results
9-5A:  April 9-10 - Jesuit / Girls Results - FAT
10-5A: April 8-9 - Plano's Kimbrough Stadium - FAT
11-5A: April 10 - Garland
12-5A: April 9 & 11 - Rockwall's Wilkerson Sanders Stadium - FAT
13-5A: April 9 - Humble - Day 1 /
14-5A: April 8-9 - The Woodlands
15-5A: April 9-10 - Del Valle
16-5A: April 8-10 - Round Rock
17-5A: April 7 & 10 - Cypress Falls
18-5A:  April 11 - Alief / Girls Results
19-5A: April 8 - Katy ISD
20-5A:  April 8-11 - Houston
21-5A: April 10 - North Shore
22-5A:  April 8-10 - Pasadena
23-5A:  April 10 - Fort Bend
24-5A:  April 9-11 - Houston - FAT
25-5A: April 9 & 10 - Converse Judson - Day 1 / Full Results
26-5A: April 10-11 - San Antonio Roosevelt
27-5A: April 9-10 - San Antonio Marshall
28-5A: April 9 - Cabaniss Field
29-5A: April 4-5
30-5A: April 5 - Mission
31-5A: Weslaco Day 1 / Full Results
32-5A: April 9-10 - Harlingen Stadium


Area Meets - 1A
Area 1-2: April 18 - Panhandle
Area 3-4:
Area 5-6: April 12 - Jim Ned
Area 7-8: April 17 - Wink - Event Schedule - FAT
Area 9-10: April 16 - Munday / Team Scores
Area 11-12: April 15 - Hico / Girls Results
Area 13-14: April 17 - Valley View / Girls Results
Area 15-16: April 16 / Girls Results
Area 17-18: April 9-10 - Strawn
Area 19-20: April 18 - Bremond
Area 21-22: April 10 - Alvord / Girls Results
Area 23-24:
Area 25-26:
Area 27-28: April 16 - Somerville
*Lorenzo Walker placed first in the boys shot with a throw of 54’6”(Holland new school record).  Lorenzo is a SR that has been at the state meet the past two years
*Alyssa Dugger placed 2nd in the girls shot with a throw of 37’8” (new school record).  Alyssa is a Jr. and will be making her third appearance in regional this year
Area 29-30: April 9 - Three Rivers
Area 31-32: April 16 - Ben Bolt


Area 1-2 - DII - April 17 - Panhandle
Area 3-4 - DII - April 10-11 - Abernathy
Area 5-6 - DII: Borden County District / Area / Points Total
Area 7-8 - DII - April 10 - Imperial - FAT
Area 9-10 - DII - April 10 - Aspermont / Girls Results
Area 11-12 - DII - April 17 - Trent
Area 13-14 - DII - April 16 - Highland - FAT
Area 15-16 - DII - April 17 - Zephyr
Area 17-18 - DII - April 10 - Strawn / Girls Results
Area 19-20 - DII - April 17 - Milford
Area 21-22 - DII - April 10 - Alvord / Girls Results
Area 23-24 - DII - April 16 - Union Hill
Area 25-26 - DII - April 16 - Lufkin
Area 27-28 - DII
Area 29-30 - DII April 10 - Menard
Area 31-32 - DII April 10 - Tilden


Area Meets - 2A
Area 1-2: April 18 - Panhandle - FAT
Area 3-4: April 17 - Post
Area 5-6  April 12 - Jim Ned / Girls Results
Area 7-8: April 18 - Clyde / Girls Results / Team Scores
Area 9-10:
Area 11-12: April 17
Area 13-14
Area 15-16: April 17 - McGregor
Area 17-18: April 17 - Texas A&M-Commerce
Area 19-20
Area 21-22:
Area 23-24:
Area 25-26:  No Area Meet
Area 27-28: April 16 - Floresville HS / Girls Results
Area 29-30: April 16 - Rutledge Stadium
Area 31-32: April 16 - Banquette


Area Meets - 3A
Area 1-2: April 16-17 - Lubbock Estacado
Area 3-4: April 18 - Pecos / Team Scores
Area 5-6: April 16 - Springtown
Area 7-8: April 16-17 - Brownwood
Area 9-10: Results
Area 11-12: April 17 - Jesse Owens Complex, Dallas - FAT
Area 13-14: April 17 - Texas A&M Commerce
Area 15-16: April 16 - Bullard / Girls Results
Area 17-18: April 16 & 19 - Waco La Vega / Girls Results
Area 19-20: April 16 / Girls Results
Area 21-22: April 16 - Splendora / Team Scores
Area 23-24: April 16-17 - Sweeny
Area 25-26: April 9 - Sealy
Area 27- 28: April 14-16 - Canyon Lake
Area 29-30: Results
Area 31-32: April 19


Area Meets - 4A
Area 1-2:
Area 3-4: April 18 - Lubbock's Lowrey Field
Area 5-6:
Area 7-8: April 16-17 - Clark Stadium - Day 1 / Full Results / Team Scores
Area 9-10: April 20 - Little Elm
Area 11-12: April 17 - Jesse Owens Complex, Dallas - FAT
Area 13-14 - No Area Meet
Area 15-16: April 17 - Whitehouse
Area 17-18: April 17-18 - Bastrop
Area 19-20: April 16 - King
Area 21-22: April 17 - Houston
Area 23-24:
Area 25-26: Burger Stadium / Girls Results
Area 27-28: April 16-17 - Schertz-Steele / Girls Results
Area 29-30: April 16 - Gregory-Portland
Area 31-32: April 17 - Edcouch Elsa


Area Meets - 5A
Area 1-2: April 16-17 - Lubbock
Area 3-4  April 17-18 - Coppell - FAT (PV Indoors)
Area 5-6: April 17-18 - Coppell - FAT
Area 7-8: April 15 - Waco Midway - FAT
Area 9-10: April 17 - McKinney's Poe Stadium
Area 11-12: Garland's William Stadium - FAT
Area 13-14: April 16 - Klein
Area 15-16:  Burger Stadium / Girls Results
Area 17-18: April 17 - Alief
Area 19-20: April 17 - Katy Seven Lakes - FAT
Area 21-22: April 16 - Pearland  - FAT
Area 23-24:  April 16 - Clear Lake
Area 25-26: April 16-17 - Converse Judson
Area 27-28: Converse Judson
Area 29-30: April 16 - La Joya
Area 31-32: April 18 - Weslaco





- UIL Regional Meets - ALL MEET INFORMATION / HANDBOOKS CAN BE FOUND BY CLICKING ON THE APPROPRIATE REGIONAL PAGE
1A
Region I - South Plains College, Levelland --- Results
Van Horn (Girls) and Panhandle (Boys) are Regional Champions
Region I - Division II - South Plains College, Levelland --- Results
Follett (Girls) and Lenorah Grady (Boys) are Regional Champions
Region II - Abilene Christian University, Abilene --- Results
Albany (Girls) and Stamford (Boys) are Regional Champions
Region II - Division II - Angelo State University --- Results
Cross Plains (Girls) and Bronte (Boys) are Regional Champions
Region III - Palestine High School --- Results  
Region III - Divison II - Bullard High School --- Results / Girls Results
Gorman (Girls) and Cumby Miller Grove (Boys) are Regional Champions
Region IV - Judson ISD Stadium --- Results
Harper (Girls) and Falls City (Boys) are Regional Champions
Region IV - Division II - A&M-Kingsville --- Results
Nordheim and Rocksprings (Boys) are Regional Champions

2A
Region I - Ratliff Stadium, Odessa --- Results
Breckenridge (Girls) and Cisco (Boys) are Regional Champions
Region II - Memorial Stadium, Tarleton State University --- Day 1 Results / Final Results
Region III - Whitehouse HS Stadium --- Results / Boys Team Scores / Girls Results / Girls Team Scores
Jefferson (Girls) and Tatum (Boys) are Regional Champions
Region IV - Judson ISD Stadium --- Results
Goliad (Girls) and East Bernard (Boys) are Regional Champions

3A
Region I - Fuller Track, Texas Tech University, Lubbock --- Results
Kennedale (Girls) and Kennedale (Boys) are Regional Champions
Region II - Memorial Stadium, Texas A&M-Commerce --- Results
Frisco Lone Star (Girls) and Celina (Boys) are Regional Champions
Region III - Turner Stadium, Humble ISD --- Results
College Station (Girls) and Splendora (Boys) are Regional Champions
Region IV - Texas A&M-Kingsville --- Results
Corpus Christi West Oso (Girls) and Giddings (Boys) are Regional Champions

4A
Region I - McMurry University, Abilene --- Results / Team Scores
Denton Guyer and Canyon (Girls) and El Paso Burges (Boys) are Regional Champions
Region II - University of Texas-Arlington --- Results
Region III - Sam Houston State University --- Results
Texas City (Girls) and Summer Creek (Boys) are Regional Champions
Region IV - Heroes Stadium, San Antonio --- Results
San Antonio Brennan (Girls) and San Antonio Brennan (Boys) are Regional Champions

5A
Region I - Fuller Track, Texas Tech University, Lubbock --- Results
DeSoto (Girls) and DeSoto (Boys) are Regional Champions
Region II - Hart-Patterson Track Complex, Baylor University --- Results  --  Updated Handbook 
Conroe the Woodlands (Girls) and Humble Kingwood (Boys) are Regional Champions
Region III - Turner Stadium, Humble ISD --- Results
Houston Cypress Springs (Girls) and Katy Morton Ranch (Boys) are Regional Champions
Region IV - Heroes Stadium, San Antonio --- Results
Converse Judson (Girls) and Cibolo Steele (Boys) are Regional Champions



May 2014
1-3: Lone Star Conference / Women's Results (Kingsville) - C
2: Strawn State Qualifier's Meet (Strawn) - HS - Event Schedule
2: UTSA Invitational (San Antonio) C
2-4: American Athletic Conference Outdoor Championships (Tampa) - C
2-3: SPC State Championships   / Girls Results (St. Mark's School of Texas, Dallas) - HS
2-3: TAPPS State Championships (Waco, Texas)
3: Longhorn Invitational (Austin) - C - Meet Schedule
3: LSU Invitational (Baton Rouge) - C
3: Red Raider Open (Lubbock) - C
9-11: Southland Conference Outdoor Championships (Conway, AR) - C
9-10: UIL State Championships (Mike A. Myers Stadium, Austin, Texas)
15-18: C-USA Outdoor Championships (Holloway Field / Ley Track, Rice University) - C
15-18: SEC Outdoor Championships (Lexington) - C
16-18: Big 12 Outdoor Championships (Lubbock) - C
22-24: NCAA D-II Outdoor Championships (Grand Valley T&F; Allendale, MI) - C
22-24: NCAA D-III Outdoor Championships (George Gauthier Track; Delaware, Ohio) - C
24-25: Texas' Greatest Athlete CE Meet (St. Mark's School of Texas, Dallas) - M - website
Men's Decathlon
Boy's Decathon
Women's Heptathlon
Girl's Heptathlon
29-31: NCAA East Preliminary (Jacksonville, FL) - C
29-31: NCAA West Preliminary (Fayetteville) - C



June 2014
5-7: Great Southwest Outdoor (Albuquerque) - HS
7: Music City Distance Carnival (Vanderbilt Track Complex, Nashville, TN) - Contact Dave Milner dave@tnrunning.org 615-513-7327 www.tnrunning.com/mcdc/
7: Summer Fun II Pole Vault Competition (Belton's Summer Fun Water Park) - M
11-14: NCAA D-I Outdoor Championships (Eugene) - C
13-15: New Balance Outdoor Nationals (North Carolina A&T)
21: Brooks PR Invitational (HS)
25-29: USA Outdoor Track & Field Championships (Sacramento)



July 2014
9-12: USATF Regionals (San Marcos)
21-27: USATF Junior Olympics (Humble, TX) -
22-27: IAAF World Junior Championships (Hayward Field, Eugene, Oregon)
26-2: AAU Junior Olympic Games (Drake, Iowa)


August 2014
16-28: Youth Olympic Games (Nanjing, China) - HS


September 2014
DeSoto's winning 4x1DeSoto's winning 4x2DeSoto's winning 4x4DeSoto's Individual Event WinnersDeSoto's Seniors at RegionalsDeSoto - Regional Champs!